459 popsaných nemocí, 517 článků bylin, 180 článků potravin, 136 skupin léčiv, 26 vitaminů a minerálních látek

Meditační a relaxační techniky

Popis

Autoři popisu techniky:

PhDr. Verner Ivana

 

Historie:

Stoletími osvědčené metody buddhistických, zenových, taoistických, hinduistických a dalších meditací upravených pro potřeby a životní způsob současného člověka žijícího v našich zeměpisných a kulturních podmínkách.

Cíl techniky:

Zklidnit mysl, práce s myšlenkami, emocemi…

Princip účinku:

Pokud prožíváme stres, vědomý či nevědomý, strach, obavy, výčitky sebeobviňování, zklamání, křivdy, to vše se zapisuje do naší paměti vědomí ale také buněčné. Vzniká nerovnováha v tocích energií, ve funkcích orgánů,…a potom přichází nemoc, neklid, neúspěchy….

Postup terapie:

Relaxační techniky uvolňuji přebytečné napětí z těla i z mysli, člověk se uvolňuje, zklidňuje, obnovuje se vyrovnaný  dech,tok energií a to vše příznivě působí na zdravotní i psychický stav. Terapeut vede klienta k celkovému uvolnění pomocí slov a příjemné hudby. Tato technika je pasivnější, ale účinná. Klient má možnost učit se relaxovat také sám.

Meditační techniky jsou aktivnější, jde o vědomou práci s vlastní myslí, s dechem, se zaměřováním pozornosti, následně se učí mysl zcela vyprazdňovat, opouštět myšlenky, nebo zaměřovat mysl na smysluplné myšlenky.

S sebou:

Pohodlný oděv.
 

Terapeuti

Hlavní město Praha Pardubický kraj

Hlavní město Praha

Bátěk Břetislav


Techniky

Esoterní léčení Meditační a relaxační techniky Numerologie

Adresa

Štichova 46/668, Praha 4 Háje

Pardubický kraj

PhDr. Verner Ivana


Techniky

Kineziologie Meditační a relaxační techniky Bachovy esence

Adresa

Rabštejnská Lhota 58, Chrudim