459 popsaných nemocí, 517 článků bylin, 180 článků potravin, 136 skupin léčiv, 26 vitaminů a minerálních látek

Tradiční čínská medicína

Popis

Čínská medicína byla původně medicínou hlavně preventivní. Každá nemoc se nějak ohlásí a může být včasně podchycena a léčena.

V dobách minulých se také musela potýkat s různými náhle vzniklými nemocemi a epidemiemi, kterých však postupně přibývalo, až do dnešní doby, kdy je vyhledávána často až v případech, kde ostatní druhy léčby nezabraly.

Tato situace by se dala přirovnat ke stromu, který má nemocnou korunu. Nelze léčit strom, jsou- li kořeny též postiženy, nebo slabé. Terapeut musí zhodnotit rozsah škod a rozhodnout se, zdali může začít léčit příčinu nemoci- kořeny, nebo nejdříve odstranit nemocné větve. Ve většině případů je nejdříve potřeba špatné odklidit a poté tělu pomoci navrátit se do stavu harmonie- zdraví.

Velmi důležitá je spolupráce klienta s terapeutem. Nelze léčit např. bolest břicha, je- li klient unavený, nespokojený a k léčbě byl doslova donucen. Často je samotná bolest posledním upozorněním na špatný styl života, stravování, přepracování či myšlení.

Doba léčby je individuální a závisí na oboustranné spolupráci. Pacient je vyléčen jen tehdy, pochopí- li, jak jeho nemoc vznikala, jak jí předcházet a čemu se vyhýbat. Je nabádán, aby raději zavolal či napsal, než aby experimentoval způsobem pokus- omyl.
(Text: Jakeš Radim)
 

Terapeuti

Hlavní město Praha Královéhradecký kraj Olomoucký kraj

Hlavní město Praha

Jakeš Radim


Techniky

Tradiční čínská medicína

Adresa

Bubenečská 283/10, Praha 6

Královéhradecký kraj

MUDr. Pražáková Helena


Techniky

Baňkování Tradiční čínská medicína

Adresa

Poliklinika II, Bratří Štefanů 895, Slezské Předměstí - Hradec Králové

Olomoucký kraj

Němeček Radim


Techniky

Kraniosakrální terapie GNM Psychosomatika

Adresa

Dle dohody.