459 popsaných nemocí, 517 článků bylin, 180 článků potravin, 136 skupin léčiv, 26 vitaminů a minerálních látek

Masáž tibetskou miskou

Popis

Historie:

Masáž plosek nohou, tibetskou miskou KAN SU patří mezi ájurvédské dátá snéhan masáže, je stará několik tisíc let a pochází v této podobě jak ji aplikuji, z indického Rádžastánu, státu pod Himalájemi. V Evropě je dosud málo rozšířena.

Cíl techniky:

technika této masáže plosek nohou specielní miskou, má za cíl – diagnostiku, prevenci a při opakovaném provádění i léčbu.

Princip:

Pět vzácných kovů

Miska, kterou se provádí masáž je slitinou pěti vzácných kovů a je vyráběná v Indii pouze pro tuto masáž a tento typ misky se používá pouze na plosky nohou.

Miska a její elektrochemický potenciál

Třením kovové misky po plosce nohy, která je předem ošetřena směsí olejů, dochází k elektrochemickému procesu, který ovlivňuje biochemický potenciál mezi energetickými dráhami. Představme si, že dráhami jde proud a mezi dráhami je napět, potenciál. Každý orgán v těle je tvořen tkáněmi, které mají určité vlastnosti, tedy i jejich buňky mají určité vlastnost. Přes buněčnou membránu přijímají živiny a vylučují odpad. Membrána se pohybuje díky bioenegetickému potenciálu. A tak třecím pohybem misky působíme až na buněčnou úroveň všech orgánů v těle. Díky tomu má tato masáž celostní účinky:Regeneruje lymfatický systém, detoxikuje a posiluje imunitu, rozpouští dlouhodobé nahromaděné bloky v těle, celkově harmonizuje.

Postup terapie:

  • prokrvení chodidel šlapáním na masážní podložce
  • koupel nohou v teplém vodním roztoku ájurvédské soli
  • směs ájurvédských bylinných olejů a samotná chodidla miskou KAN SU
  • promačkání a protažení prsty obou chodidel

Poznání z této techniky, jenž lze zavést bez terapeuta:

Každý si může pořídit doma akupresurní podložku a denně na ní šlapat cca 10 minut ráno a večer a hned po probuzení si masírovat dlaněma třecím pohybem plosky nohou. Aktivuje tím přirozený metabolizmus a podporuje celkovou průchodnost energií v těle.
(Text a foto:Mazal Vladimír)
 

Terapeuti

Liberecký kraj

Mazal Vladimír


Techniky

Ájurvéda Masáž tibetskou miskou Manupresura

Adresa

Hnanice 39, Borek - Hrubá skála