459 popsaných nemocí, 517 článků bylin, 180 článků potravin, 136 skupin léčiv, 26 vitaminů a minerálních látek

Čakrová terapie

Popis

Co je čakra?

Čakra je výraz pro centrum v našem těle, které má schopnost přijímat energii. Tato energie umožňuje čakrám, aby mohly znovu správně fungovat a posílily tak Vaše tělo.Čakry jsou vzájemně propojeny sítí „kanálů“, takže kvalita fungování jedné čakry se nutně odrazí i na všech ostatních.

Čakry zásobují orgány v těle energií. Při dlouhodobém a nesprávném fungování těchto čaker, tak nemohou orgány správně pracovat, a proto v dané oblasti vznikají zdravotní problémy. Přikládáním mých rukou na tato centra Vám energii doplním, a tím umožním tělu začít opět správně fungovat a zbavit se tak zdravotních problémů. Při harmonizaci vzniká energetické propojení, díky kterému můžete všichni s mojí pomocí nahlédnout do svého nitra a vnímat vše, co je tam uloženo. Tímto pohledem dostáváte možnost začít odhalené bloky řešit, a tak podstatně ovlivnit své zdraví.

Tradičně se uvádí SEDM HLAVNÍCH ČAKER, které jsou umístěny ve středu trupu nad sebou. Zobrazují se jako lotosové květy,  z nichž každý rezonuje o jiných frekvencích a odpovídá určité barvě duhy. Dále je pak 40 čaker vedlejších a ostatní (cca  88 000) jsou menšího významu. K poznání sebe sama nám pomůže pochopení, jak energie v našem těle proudí. Slovo čakra a její další názvy pochází ze ,,sanskrtu“, což je starý indický jazyk.

Každá čakra má svoji barvu. Čím víc je čakra zásobena energií, tím je větší a má jasnější barvu.Čakry lze vnímat vnitřním zrakem.
 

První čakra Základní

Barva:červená

Sídlí mezi genitáliemi a konečníkem. Ovlivňuje vše pevné v našem těle (kosti, zuby, nehty), nohy, močový měchýř, konečník, tlusté střevo, nadledvinky a vnější pohlavní orgány. Určuje náš vztah k zemi, materializmu, k naší matce, k Matce Zemi, a také k vlastnímu tělu. Představuje základní právo „Mít“. Hlavní úkol této čakry je „Přežít a ubránit se“.

Druhá čakra Křížová

Barva:oranžová

Nachází se v podbřišku, ovlivňuje krev, moč, sperma, tenké střevo a křížovou oblast zad. Křížová čakra má vliv na sexuální energii, tvořivost, radost ze života, sebeúctu a nadšení. Představuje základní právo „Cítit a prožívat“. Hlavním úkolem této čakry je „Rozmnožit se“. Vytváří náš vztah k vlastnímu i opačnému pohlaví.

Třetí čakra Solární

Barva:žlutá

Nalezneme ji v oblasti břicha asi 2 cm pod pupíkem. Působí na trávící systém, žaludek, játra, slezinu, žlučník, slinivku a spodní část hrudní páteře. Představuje základní právo „Konat“. Hlavním úkolem této čakry je „Prosadit se“. Tato čakra je centrem síly, osobnosti, přizpůsobení, schopnosti pomáhat a utvářet mezilidské vztahy.

Čtvrtá čakra  Srdeční

Barva:zelená, růžová

Je uprostřed hrudní kosti, má vliv na srdce a plíce, krevní oběh, kůži, imunitu, dutinu hrudní a horní končetiny. Představuje základní právo „Milovat a být milován“. Hlavním úkolem této čakry je „Sjednocení“. Toto sjednocení znamená jednak spojení materiálního a duchovního světa, a také sjednocení jedince skrze bezpodmínečnou lásku.

Pátá čakra Krční

Barva:modrá

Tu nalezneme v krční jamce, působí na krk, krční páteř, jícen, štítnou žlázu, uši, hlasivky, čelisti a horní část plic. Představuje základní právo „Říkat a slyšet pravdu“. Hlavním úkolem této čakry je „Sebevyjádření“.

Šestá čakra Třetí oko

Barva:tmavě modrá

Leží uprostřed čela mezi obočím, má vliv na oči, nos, dutiny, malý mozek, hypofýzu, paměť, vůli a je centrem intuice. Představuje základní právo „Vidět a vědět“. Hlavním úkolem této čakry je „Poznání“.

Sedmá čakra Korunní

Barva:fialová, bílá,zlatá

Nachází se mimo tělo těsně nad temenem hlavy. Představuje základní právo „Věřit“. Hlavním  úkolem čakry je „Spojení s vesmírem“.
 

Pokud se zamyslíme nad funkcí čaker, je zřejmé, jak jejich činnost ovlivňuje naše fyzické tělo. Když máme blokovanou základní čakru a  následné čakry nemohou správně pracovat, pak už je jen otázkou času, kdy se tělo začne ozývat a upozorňovat na sebe bolestí. Zamysleme se nad tím, kde máme v těle problém, a pochopíme, která čakra nemá dostatek energie.
(Text: Tomsová Anna Marie )
 

Terapeuti

Jihomoravský kraj Plzeňský kraj Kraj Vysočina

Jihomoravský kraj

Ing. Semrád Josef


Techniky

Klasická masáž Kineziologie Vztahová terapie

Adresa

Melkusova 32, Znojmo

Plzeňský kraj

Linhartová Lucie


Techniky

Reflexní terapie Breussova masáž Reiki

Adresa

Studniční 7, Plzeň – Černice

Kraj Vysočina

Tomsová Anna Marie


Techniky

Klasická masáž Čakrová terapie

Adresa

Horní Dubenky, Jihlava - Mobilní  terapeut