459 popsaných nemocí, 517 článků bylin, 180 článků potravin, 136 skupin léčiv, 26 vitaminů a minerálních látek

Metoda Ludmily Mojžíšové

Popis

Cvičební sestava podle Ludmily Mojžíšové je z mého pohledu vyjímečná tím, že v sobě spojuje jak cvičení k "posílení", tak protahovací cviky a tím dbá na "vyváženost" tohoto cvičení. A přesto, že je sestava jakoby krátká (základ tvoří 10 cviků) je v originálním provedení NESMÍRNĚ účinná. A to nejen pro ženy, které sestavou řeší "své" problémy, ale pro všechny, kteří se potýkají se svalovou nerovnováhou (disbalancí), zejména v oblasti beder a pánve - tedy téměř nás všech.
Při pohledu na dnešní mladé slečny (jak já říkám vulgárně: velká prsa, holé břicho a hýžďové svalsto - dá-li se o svalstvu vůbec hovořit - někde u kolen) a chlapce (samá ruka, samá noha) se často neubráním hodnocení jejich chůze a postoje. Dá se z toho odvodit mnoho problémů, které je již sužují nebo je čekají. Obzvláště u mladých dívek je situace alarmující (již zmíněná svalová disbalance, hormonální antikoncepce totální nedostatek pohybu). Ovšem abychom nemluvily jen o dívkách – stejnou měrou se tyto problémy dotýkají také chlapců a mužů.
V dnešní době máme mnoho důvodů k tomu, aby nás bolely záda. Od problémů s páteří se odvíjí mnoho dalších zdravotních problémů – bolesti hlavy, migréna, ženské problémy, problémy s dýcháním ... Podstatný vliv má dnešní životní styl – méně pohybu, více sezení, špatné pohybové i stravovací návyky.

Je odborně potvrzeno, že tělesná aktivita a pohyb jak na čerstvém vzduchu, tak třeba v tělocvičně, pomáhají uvolňovat v těle látky podporující radost, spokojenost a pozitivní přístup k životu. Pohyb je skvělé odreagování, vypustíme na chvíli z hlavy problémy a můžeme se pak na ně podívat z jiného úhlu a lépe je vyřešit. Důležité je uvědomit si, že když nás popadne touha konečně začít se sebou něco dělat a cvičit, je tím nejhorším co můžeme udělat útok na nejbližší posilovnu, činky a posilovací stroje. Neznalostí cvičebního postupu a netrénovaností těla si většinou jen prohloubíme svalovou nerovnováhu a tím zhoršíme své problémy.

Co nám tedy konkrétně může nabídnout právě cvičební sestava podle Ludmily Mojžíšové ?

Především snadno proveditelné cviky, nenáročné na prostor. Můžete si zacvičit ráno či večer, budete se cítit příjemně protaženi a uvolněni. Tuto cvičební sestavu doporučuji používat také jako doplňující cvičení, pokud se věnujete jiným pohybovým aktivitám ( a zvláště v případě intenzívního sportu, kde většinou vyváženost zátěže chybí ! ) . Sestavu cvičení doporučuji také mužům a to i v případech po operaci meziobratlových plotének v oblasti bederní páteře!
(Text: Horenský Radim)
 

Terapeuti

Hlavní město Praha

Mgr. Němeček Jaroslav


Techniky

Klasická masáž Manuální lymfodrenáž Těhotenská masáž

Adresa

Jičínská 1612/9, Praha 3