459 popsaných nemocí, 517 článků bylin, 180 článků potravin, 136 skupin léčiv, 26 vitaminů a minerálních látek

Faster EFT

Popis

Historie:

Faster EFT vyvinul Robert G. Smith z Oklahomy, který je koučem osobního úspěchu, praktikem NLP a specialistou na stres. Prostudoval mnoho metod alternativního  léčení, zaměřil se na to, jak funguje naše tělo a mysl a vyvinul tuto techniku, která využívá prvky EFT, BSFF, NLP a hypnózy.

Cíl techniky:

Faster EFT nám umožňuje změnit způsob, jakým vnímáme minulost a převzít tak kontrolu nad svým současným životem. Cílem je být šťastnější, zdravější a více otevření novým možnostem do budoucnosti.

Princip účinku:

Od našeho narození se do naší mysli nahrávají vzpomínky. Tyto informace  pak spouštějí reakce našeho těla. Každý člověk je dokonalý, jen vnitřní programy se nás snaží ochránit na základě těchto informací z minulosti. Pomocí faster EFT změníme strukturu našich vzpomínek a vyčistíme emocionální náboj. Pokud se smíříme se vzpomínkami, smíříme se sami se sebou. Navíc to, co máme v sobě, vidíme i kolem sebe. Pokud se usmíříme uvnitř, i všechno venku se změní.

Postup terapie:

Faster EFT se zaměřuje na hypnotické stavy. Když myslíme na problém, dostaneme se do stavu transu a nevědomá mysl stimuluje všechny pocity, jako by se nám to stávalo znovu, přitom to už není reálné, je to minulost. Během terapie ve stavu transu necháme nevědomou mysl klienta, aby veškerou práci udělala sama. Emocionální náboj vzpomínky se odpojí poklepem na vybrané akupresurní body na těle. Tím dojde k přehodnocení důležitosti programu podvědomí a jeho odstranění.

Indikace:

Faster EFT má  velmi široké spektrum využití, může být, stejně jako EFT použit takřka na cokoli. Úspěch této metody se neomezuje pouze na emocionální témata, ale dochází i ke zlepšení fyzických potíží.

Kontraindikace:

Není známa.

Poznání z této techniky, jenž lze zavést bez terapeuta:

Základní použití Faster EFT je jednoduché a dostupné pro každého. Můžete se ho sami naučit a používat na spoustu fyzických a psychických problémů na sebe i své bližní.

Technika v mém podání:

Nabízím citlivý přístup ke každému klientovi.
(Text: MVDr. Štěrbová Ivana)