459 popsaných nemocí, 517 článků bylin, 180 článků potravin, 136 skupin léčiv, 26 vitaminů a minerálních látek

Infrasauna

Popis

Její záření je nastaveno co nejblíže lidskému záření, které na nás má ozdravný účinek. V infračerveném termálním systému méně než 20% infračervené energie ohřívá vzduch, což nechává přes 80% na přímý ohřev našeho těla. Proto sauna na bázi infračerveného záření prohřívá lidské tělo do daleko větší hloubky a mnohem efektivněji než tradiční sauna.

Většina infračervené energie je primárně spotřebována na přímou přeměnu v energii tepelnou, zatímco u tradiční sauny dochází k nadměrnému ohřevu vzduchu, který následně povrchově zahřívá naši pokožku. Tento zásadní rozdíl vysvětluje mnoho nesporných výhod dosažitelných pouze používáním infračerveného termálního systému, kterých není možné dosáhnout v tradičních saunách.

Nižší teploty vzduchu jsou důležité pro lidi s vyšším kardiovaskulárním rizikem, protože toto riziko se při vysokých teplotách v tradičních saunách velmi zvyšuje. Infračervené sauny se mohou používat i s otevřenými dveřmi dokořán

Hlavně v počátečním stadiu onemocnění, kdy ještě nejsou choroby plně rozvinuty, se doporučuje včasné prohřívání k likvidaci infekce tepelným efektem. Jsou-li choroby plně rozvinuty, prohřívání se nedoporučuje, hrozí riziko zásahu do termoregulačních tělesných mechanismů.

INFRAČERVENÝ TERMÁLNÍ SYSTÉM, SPALOVÁNÍ KALORIÍ A KONTROLA NADVÁHY
Infračervený termální systém spaluje 600 a více kalorií za 30 minut.
Kalorická ztráta u osoby vážící kolem 75 kilogramů při 30 minutové sportovní zátěži.

(Text: Podrazilová Anna)
 

Terapeuti

Jihomoravský kraj

Podrazilová Anna


Techniky

Klasická masáž Baňkování Lávové kameny

Adresa

Měšťanská 52, Hodonín