459 popsaných nemocí, 517 článků bylin, 180 článků potravin, 136 skupin léčiv, 26 vitaminů a minerálních látek

Bowenova metoda

Popis

Historie:

Autorem léčebné metody je Australan Tomas Bowen, který pracoval jako truhlář, pomocný dělník v docích i rozvážeč mléka. Byl vášnivým sportovcem, sám trénoval místní fotbalový klub a jako masérský samouk po každém zápase poskytoval svému mužstvu masáže. Možným impulzem pro něj mohlo být setkání s Ernie Saundersem, věhlasným masérem, fyzioterapeutem i chiropraktikem. V roce 1952 Tom Bowen otevřel kliniku a brzy se stal významným a uznávaným léčitelem. Svoji techniku neustále zdokonaloval a vyvíjel.

Cíl techniky:

Bowenova technika působí na několika úrovních, a to fyzikální, chemické a psychické, kdy jemný tlak a šetrná manipulace pomáhají stimulovat krevní a lymfatickou cirkulaci, dochází k mírnému dráždění nervových zakončení a ke stimulaci energetických drah.

Princip:

Tělo reaguje na impulsy relaxací, velmi často dochází k přerušení spirály bolesti. Upravením, tzv. vybalancováním vnitřního prostředí, může naše tělo uplatnit svoje vlastní hojivé i léčivé prostředky. Dalším vysvětlením působení Bowenovi techniky je propojení jednotlivých částí těla s mozkem a drážděním specifických receptorů.

Postup terapie:

Ležíte pohodlně na masážním stole a během ošetření můžete být oblečeni, technika totiž nevyžaduje přímý kontakt s kůží.

Masáž, včetně několika dvouminutových přestávek, trvá zhruba 30 - 40 minut. Při Bowenově tlakové masáži se neužívají žádné masážní emulze, masti, oleje. Obvykle přicházíte na 2 až 3 zhruba čtyřicetiminutová sezení, která následují po sobě v rozmezí pěti až deseti dní. Po ošetření můžete zpozorovat úlevu skoro okamžitě.

S sebou:

Není potřeba žádných pomůcek

Indikace (kdy je technika vhodná):

Bowen technika je účinná např. u těchto problémů: artritida, syndrom karpálního tunelu, chronický únavový syndrom, kolika, potíže s nervosvalovou rovnováhou, trávicí potíže, neplodnost, potíže s ledvinami, lymfatické uzliny a cesty, ztuhlá ramena,bolesti bederní páteře, bolesti kolen a achilovky, migrény, skolióza, ischiatické bolesti sedacího nervu, disharmonie kyčlí, tenisový loket, sportovní úrazy, neurózy atd.

Kontraindikace (kdy je technika nevhodná):

Není známa.

Technika v mém podání:

Respektuji individuální zvláštnosti zdravotního stavu klienta.
(Text: Pospíšilová Jiřina)

 

Je to systém velmi jemných a přesně definovaných pohybů přes měkkou tkáň. Je to neinvazivní a velmi šetrná metoda umožňující tělu aktivovat přirození hojivé a regenerační procesy. Navrací organismus do rovnováhy ze které byl vychýlen úrazem, nemocí, vadným držením těla nebo nedostatkem pohybu.

Provádí se sérií pečlivě volených hmatů na těle přes oblečení. Pohyby posílají signály do mozku kde dochází k aktivování léčebných procesů.
(Text: Weissová Lenka)
 

Bowenova technika je dotyková technika, která uvolňuje stres a napětí nahromaděné ve svalech.

Stáhnuté a namáhané svaly se uvolní působením jemných impulsů a opět se vrátí do správné pozice. Bowenovu techniku můžeme popsat jako velmi jemnou a šetrnou manipulaci s měkkou tkání. Je originálním systémem velmi jemných přesně definovaných pohybů. Přecházením přes energetické dráhy BT zlepšuje funkci vnitřních orgánů. Je to komplementární metoda a působením na celý organismus se obnovuje rovnováha na úrovni fyzické, chemické a dokonce i na úrovni emocionální. Výsledkem přibližně hodinového ošetření je příjemné uvolnění a zharmonizování celého těla. BT též spouští očistný, regenerační a samoléčící proces. Je vynikající při rehabilitaci po úrazech, pro sportovce, pro lidi se sedavým zaměstnáním. Jejím aplikováním se dosahují dobré výsledky při bolestech, šíje, krku, hlavy, migrénách, menstruačních bolestech, tenisovém lokti a je účinná i při léčbě neplodnosti. Úspěšná je při problémech psychosomatického původu.

Tato technika je nediagnostická, neinvazivní a velmi šetrná, umožňuje tělu aktivovat jeho přirozené regenerační a hojivé procesy. Metodu je možné aplikovat na všechny bez rozdílu věku či fyzické zdatnosti klienta.
(Text: Leitnerová Jaroslava)
 

Terapeuti

Hlavní město Praha Jihomoravský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj

Hlavní město Praha

Neumannová Markéta


Techniky

Shamballa LSVJ Detoxikace dle Jonáše

Adresa

Sokolovská 81/55, Praha 8 Mladská 664, Benátky nad Jizerou Víchová nad Jizerou 98

Jihomoravský kraj

Weissová Lenka


Techniky

Klasická masáž Automatická kresba Tarot

Adresa

Pod Stráží 490, Sokolnice

Královéhradecký kraj

Vozdek Pavel


Techniky

Aromaterapeutická masáž Medová masáž Manuální lymfodrenáž

Adresa

Vašátkova 15, Solnice

Liberecký kraj

Neumannová Markéta


Techniky

Shamballa LSVJ Detoxikace dle Jonáše

Adresa

Sokolovská 81/55, Praha 8 Mladská 664, Benátky nad Jizerou Víchová nad Jizerou 98

Pospíšilová Jiřina


Techniky

Numerologie Reiki Ra-Sheeba

Adresa

Myslbekova 289, Nové Město pod Smrkem; na dálku celá ČR

Plzeňský kraj

Leitnerová Jaroslava


Techniky

Klasická masáž Baňkování Bowenova metoda

Adresa

Čechova 1, Plzeň

Středočeský kraj

Neumannová Markéta


Techniky

Shamballa LSVJ Detoxikace dle Jonáše

Adresa

Sokolovská 81/55, Praha 8 Mladská 664, Benátky nad Jizerou Víchová nad Jizerou 98